Tak było w Opolu – Miasto w materiałach archiwalnych TVP

18/05/2017, godz. 17:30

Tak było w Opolu - Miasto w materiałach archiwalnych TVP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu i TVP3 Opole zapraszają na spotkanie Tak było w Opolu – Miasto w materiałach archiwalnych TVP

Goście specjalni – Tadeusz Horoszkiewicz i Andrzej Hamada

18 maja 2017 (czwartek), godz. 17.30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Nasze miasto w tym roku kończy 800 lat. Ostatnich kilkadziesiąt udało się zarejestrować kamerami opolskiego oraz katowickiego oddziału Telewizji Polskiej. Wyruszmy więc w podróż do przeszłości, odwiedźmy centrum miasta sprzed dwudziestu lat, przypomnijmy sobie słonia, który królował w opolskim zoo zanim zniszczyła je wielka woda, usłyszmy głos Papy Musioła otwierającego I Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej! Chcemy, by dzięki materiałom archiwalnym mogli Państwo znaleźć się w pamiętanych z młodości miejscach.

Prezentowane nagrania opatrzone będą komentarzem nestora opolskiego dziennikarstwa – Tadeusza Horoszkiewicza, który od lat 60. wędrował po naszym mieście z kamerą i mikrofonem. Możemy także liczyć na fascynujące dygresje Andrzeja Hamady, architekta i znawcy historii Opola.