Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem

Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem

22 maja 2016 (niedziela), godz. 16.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

TOMEK MICHNIEWICZ – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: Samsara, Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów, Swoją drogą, Świat równoległy. Autor programu Inny świat w TTV, audycji Reszta świata w Jedynce, a wcześniej Trójka przekracza granice w Trójce. Redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”.

[źródło: www.tomekmichniewicz.pl]

Świat równoległy – Pakistan. Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu. Polska. Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik. USA. Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat.
Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowany nam przez media. Drugi – ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Wydaje nam się.

[źródło: www.znak.com.pl]

Spotkanie odbędzie się w ramach 16. Międzynarodowych Targów Turystyki „W stronę słońca”.

Organizatorzy:

Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Opola