Spotkanie z Sebastianem Bergielem i prezentacja książki „Znani i zasłużeni niebiesko-czerwoni”

02/06/2015, godz. 17:00

Sebastian Bergiel urodził się 25 grudnia 1982 roku w Żarach. Od czwartego roku życia jest związany z Opolem. Jest autorem książki „Odra Opole Antoniego Piechniczka w latach 1975-1979”. Ukończył Uniwersytet Opolski (historia o specjalności popularyzacja wiedzy historycznej). Od najmłodszych lat jest związany z piłką nożną. Początkowo był zawodnikiem opolskiej Odry (w latach 1992-1996 jego trenerami byli Wojciech Tyc, Leszek Stykała oraz Zygfryd Blaut), a następnie grał w zespołach z okolic Opola. Po zakończeniu kariery rozpoczął współpracę z czasopismem klubowym „Oderka” oraz serwisem internetowym „Niebiesko-czerwoni”, gdzie prowadził dział historyczny o klubie. Jest kolekcjonerem publikacji książkowych o tematyce sportowej oraz materiałów na temat Odry Opole, a także autorem oraz redaktorem naczelnym serwisu Historia Odry Opole, poświęconego historii klubu (www.historia-odry.opole.pl).

„Niezależnie od tego, czy niebiesko-czerwoni grają o najwyższe laury, czy o powrót na zasłużone miejsce w futbolowej hierarchii – na brak emocji nie możemy narzekać i za to kochamy ich najbardziej.”

– Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola

„Opolska Odra to wielkie nazwiska, które wpisały się w karty historii tego regionu, a także polskiej piłki. Odra Opole obok opolskiego festiwalu jest najbardziej rozpoznawalną marką Opola. Symbolem, który powinien dostarczać przez następne 70 lat sukcesów i dumy mieszkańcom regionu.”

– Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego