Spotkanie z Jackiem Lusińskim

Spotkanie z Jackiem Lusińskim

9 lipca 2015 r. (czwartek), godz. 11.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

JACEK LUSIŃSKI – scenarzysta, reżyser, twórca tekstów piosenek. Realizuje filmy fabularne, dokumentalne, reklamy i teledyski. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Za scenariusz filmu “Carte Blanche” otrzymał główną nagrodę konkursu „Script Pro 2012”. Zrealizował też, między innymi, seriale dokumentalne “Wrzesień 39” oraz “Polska Liga Cudzoziemska”.

Na spotkaniu Jacek Lusiński opowie, jak wygląda warsztat scenarzysty, na czym polega konstruowanie filmowych historii na przykładzie własnego dzieła – „Carte Blanche”. Ten niezwykły film, ukazujący proces utraty wzroku, stanie się kanwą spotkania. Uczestnicy dowiedzą się, jak przetwarza się fakty, jak konstruuje się postaci w filmie, jak prowadzi się akcję. Być może stanie się to inspiracją do tworzenia własnych „historii z życia wziętych”.

Organizator spotkania jest Regina Mynarska, która realizuje stypendium pod patronatem Fundacji Siódmy Zmysł, przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Mowa obrazowa – autorski program udostępniania kultury osobom niewidomym
i niedowidzącym.” Jego główne cele to pogłębienie kompetencji w dziedzinie tworzenia audiodeskrypcji, poszerzenie oferty kulturalnej dostępnej osobom niepełnosprawnym sensorycznie oraz inspirowanie nowych inicjatyw w tej dziedzinie.

Patronat: Fundacja Siódmy Zmysł

Spotkanie zorganizowane we współpracy z opolskim okręgiem Polskiego Związku Niewidomych.