Spotkanie z astronomią

13 grudnia 2016 (wtorek)
godz. 17.00-18.00 – wykład
godz. 18.00-20.00 – t
eleskopowy pokaz nieba (uzależniony od pogody)

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Ludzie od tysięcy lat interesowali się gwiazdami. Wiązały się z nimi wierzenia w bogów. Dla pradawnych ludów były one wskazówkami dotyczącymi zmian pór roku czy migracji zwierzyny, na którą polowali. Gwiazdy pomagały żeglarzom i wędrownikom w nawigacji.

Zainspirowany serialem popularnonaukowym „Kosmos: Odyseja Czasoprzestrzenna” Neila deGrasse’a Tysona, Michał Terpiłowski przedstawi astronomię w przyjazny dla każdego sposób. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja oraz obserwacja nieba, o ile pozwolą na to warunki pogodowe.

Michał Terpiłowski jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego. Od urodzenia mieszka w Opolu. Astronomia stała się jego pasją już w gimnazjum. Teleskop dostał od rodziców. Od tego czasu wiele nocy spędza patrząc w gwiazdy. Obserwacja nieba to dla niego ucieczka od szarej rzeczywistości.

Organizatorzy:

Wydział Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola