Wczytuję mapę...

Spotkanie autorskie: Johnny Walker

Data i godzina wydarzenia
17/01/2018, godz. 17:00

Lokalizacja
Filia nr 17

Kategoria
Spotkanie

Spotkanie autorskie: Johnny Walker

Spotkanie autorskie: Johnny Walker
17 stycznia 2018 (środa), godz. 17:00
Filia MBP nr 17, ul. Skautów Op. 10

Wstęp wolny

 

Johnny Walker (na co dzień Tadeusz Kuzebski) – współczesny pisarz polski, specjalizujący się w fantastyce i fantasy, a zwłaszcza w horrorach historyczno-przygodowych. Urodzony w 1958r. w Opolu, z zawodu prawnik, aktywny członek Opolskiego Klubu Fantastyki „Fenix”, uczestnik wielu konwentów polskiej fantastyki.

Pierwszym utworem Walkera była powieść „Survival War – Błękitne Strefy” napisana w latach 2009-2010, w której podjął mało jeszcze popularny w Polsce temat zombi-apokalipsy, nawiązując do słynnej książki Maxa Brooksa „World War Z”. Powieść utrzymana jest w konwencji dramatu wojennego i opowiada o tej części wojny Z, która rozgrywała się na ziemiach polskich. Następnie pisarz skierował swe zainteresowania na temat powieści wampirycznej. W 2012r. powstała powieść „Oblicza bestii – Cień Zawiszy”. Była to powieść historyczno-przygodowa, jednak opierająca się na rzeczywistych dziejach z historii powszechnej Europy, a rozgrywająca się w średniowieczu na Bałkanach. Zapoczątkowała ona sagę wampiryczną „Lud Moroi”, która ukazuje na przestrzeni od średniowiecza do XXI wieku epopeję transylwańskich wampirów na tle konfliktów zbrojnych na obu półkolach planety. Na uwagę zasługuje w szczególności fakt, że autor po raz pierwszy pisze o wampirach jako głównych bohaterach historii Ziemi, rezygnując z przedstawienia rasy ludzkiej jako centralnej. W roku 2017 ukazała się powieść „Sarmaci” będąca kontynuacją sagi.

Poza powieściami ukazały się również eseje historyczne „Wampiry jak ludzie” (2013) i „Polska dla wampirów” (2015) oraz zabawne opowiadanie „Pospolite ruszenie”. Poza tymi utworami powstały jeszcze opowiadania „Koledzy” i „Nocny łów”. Autor nie wyklucza także wydania w najbliższym czasie powieści o charakterze groteski political-fiction z okresu najnowszej historii Polski.