Wczytuję mapę...

Spotkania motywacyjne dla dzieci i młodzieży

Data i godzina wydarzenia
22/10/2015, godz. 12:30

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Hol

Kategoria
Dla młodzieży

Spotkania motywacyjne dla dzieci i młodzieży

Spotkania motywacyjne dla dzieci i młodzieży

22 października 2015 (czwartek), godz. 12.30 / godz. 15.30

Filia MBP nr 4, ul. Książąt Opolskich 48-50

 

Filia MBP nr 4 we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom „Ulica” organizują spotkania motywacyjne dla dzieci i młodzieży.

Fundacja Pomocy Dzieciom „Ulica” od 2006 r. działa na rzecz pozytywnej zmiany społecznej.
Flagowym przedsięwzięciem Fundacji jest wyprawa „Z hałdy w Himalaje”, do której zaprosili swoich podopiecznych – dzieci z ubogich śląskich rodzin – do podjęcia wyzwania i wyruszenia na Dach Świata. Młodzi ludzie musieli przejść wyczerpujące treningi i próby wytrzymałościowe, stawić czoła swoim słabościom i lękom, by przekonać się, że dzięki hartowi ducha i determinacji są w stanie osiągnąć to, co wcześniej wydawało się niemożliwe do osiągnięcia.

Obecnie Fundacja „Ulica” realizuje swój kluczowy projekt „Ambasadorzy Niemożliwego”, którego celem jest zapraszanie młodych ludzi do spotkań z bohaterami projektu i filmu „Z hałdy w Himalaje”. Na zajęciach motywuje się uczestników do stawiania sobie celów i konsekwentnego ich realizowania, bo „nic tak nie inspiruje do marzeń, jak widok człowieka, któremu udało się je spełnić” (Bartek, uczestnik projektu).

Zajęcia dla dwóch grup – dzieci w wieku gimnazjalnym i podopiecznych opolskich świetlic środowiskowych, pogotowia opiekuńczego i Domu Dziecka – odbędą się w siedzibie Filii MBP nr 4 i będą prowadzone przez zawodowego trenera i psychologa społecznego wraz z wolontariuszami Fundacji „Ulica”.