Śląskie Forum Krajoznawcze

Śląskie Forum Krajoznawcze

26 października 2015 r. (poniedziałek), o godz. 16:30

Sala Konferencyjna MBP Opole, ul. Minorytów 4

Temat:  Zabytki z ziemi wydarte w lasach śląskich

Wykład:  dr Magdalena PRZYSIĘŻNA-PIZARSKAZakład Archeologii Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego

Prowadzenie: Tadeusz Jacek ROGOŻA

Magdalena PRZYSIĘŻNA-PIZARSKA – absolwentka archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego w Zakładzie Archeologii Instytutu Historii. Czynnie uprawia zawód archeologa. Prowadziła badania archeologiczne, ratownicze i dokumentacyjne, m. in. w Ryczynie, Bytowie, Mikorowie, Smogorzowie, Namysłowie, Byczynie, opolskim Ostrówku oraz na terenie odcinka autostrady Hrubieszów – granica państwa. Jest autorką lub współautorką kilkunastu artykułów naukowych oraz absolwentką specjalistycznych kursów zakończonych certyfikatami unijnymi, prezesem Towarzystwa Miłośników Starożytności we Wrocławiu, członkiem Komisji Rewizyjnej opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego; ekspertem Zespołu ds. opracowania koncepcji utworzenia Parku Kulturowego „Ostrówek”. Aktualnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Historii UO.

Tadeusz Jacek ROGOŻA pedagog, krajoznawca i regionalista. Członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Towarzystwa Naukowo-Społeczno-Kulturalnego POLONIA-KRESY, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, PTTK oraz wielu innych organizacji pozarządowych. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Krajoznawców w Opolu.

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Krajoznawców

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna finansowana jest z budżetu Miasta Opola.