ŚLĄSKIE FORUM KRAJOZNAWCZE

Wykład wygłosi:
Marcin SROKA

Temat wykładu:
Siedziby Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Opolu w latach 1950-1990

Spotkanie poprowadzi: Tadeusz Jacek ROGOŻA

Marcin Sroka –  doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego. Zainteresowania badawcze: analiza zasobów wirtualnych źródeł wiedzy, działalność PZPR w województwie opolskim (praca doktorska). Autor kilkunastu artykułów, m.in.: Obraz sporu o Górny Śląsk lat 1919-1922 w wirtualnych źródłach wiedzy, [w:] Spór o Górny Śląsk 1919-1922. W 90. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego, red. M. Białokur, A. Dawid, Opole 2011; Współpraca zagraniczna Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Opolu, „Studia Śląskie” 2013, t. 73; Komitet Wojewódzki PZPR w Opolu jako lokalna elita władzy, [w:] Elity komunistyczne w Polsce, pod red. M. Szumiły, M. Żukowskiego, Warszawa – Lublin 2015. Prywatnie interesuje się sportem i podróżami.

NASTĘPNE SPOTKANIA:

10 lipca
prof. dr hab. Anna POBÓG-LENARTOWICZ
Lokacje Opola
W sierpniu zaplanowana jest przerwa w zajęciach ŚFK

Wszystkie tegoroczne spotkania z cyklu ŚLASKIE FORUM KRAJOZNAWCZE poświęcone są obchodom 800-lecia miasta Opola