Śląskie Forum Krajoznawcze

24/10/2016, godz. 16:30

Śląskie Forum Krajoznawcze

Temat: O elewacjach opolskich kamieniczek w świetle dziewiętnastowiecznego historyzmu

Wykład wygłosi: Anna Stryczek-Janicka

Prowadzenie: Tadeusz Jacek Rogoża

24 października 2016 (poniedziałek), godz. 16:30

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Anna Stryczek-Janicka urodziła się w Opolu. Jest historykiem sztuki, absolwentką Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W kręgu jej zainteresowań pozostają założenia pałacowo-parkowe, znajdujące się na terenie Śląska, szczególnie pałac w Kopicach, któremu poświęciła swoją pracę magisterską. W ostatnim czasie pracuje nad autorskim projektem dydaktycznym, mającym na celu popularyzację historii sztuki i zagadnień z zakresu ochrony dóbr kultury wśród młodzieży. Na co dzień przedsiębiorca budowlany.

Tadeusz Jacek ROGOŻA – pedagog, krajoznawca i regionalista. Członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Towarzystwa Naukowo-Społeczno-Kulturalnego POLONIA-KRESY, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, PTTK, TPO oraz innych organizacji pozarządowych. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Krajoznawców w Opolu. Otrzymał tytuł Społecznika Roku Województwa Opolskiego 2015.

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie Krajoznawców w Opolu