Skrzydlaci goście w moim ogrodzie – spotkanie z Teresą Magdy

„Skrzydlaci goście w moim ogrodzie” – spotkanie z Teresą Magdy
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
6 września 2023 (środa), godz. 18:00

W otoczonym polami i lasem ogrodzie działkowym w Polskiej Nowej Wsi bujnie kwitnie życie. Krążąca między roślinami postać z aparatem to Teresa Magdy, członkini Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego i fotografka-amatorka, od lat obserwująca ptaki i inne zwierzęta, które mieszkają w jej ogrodzie. Ma w nim trzy budki lęgowe i karmnik, które przyciągają wiele gatunków ptaków, również strudzonych wędrowców w trakcie migracji z i do ciepłych krajów.

Aparat z długim obiektywem znacznie ułatwia podpatrywanie natury – na zdjęciach dokładnie widać szczegóły niemożliwe do uchwycenia gołym okiem. Zatrzymane w kadrach ptaki to trofea Teresy Magdy, sprzyjające jej zapoznawaniu się ze światem dzikiej przyrody. Swoimi obserwacjami i wiedzą dzieli się z sąsiadami z innych ogrodów, wyczulając ich na kwestie bioróżnorodności i niejednego z nich motywując do uważnego przyglądania się faunie i florze, co napełnia ją ogromną satysfakcją.

Podczas spotkania w bibliotece nasz gość opowie o swojej pasji i podzieli się spostrzeżeniami na temat bliskiej koegzystencji człowieka z naturą. Uczestnicy spotkania będą też mieli ostatnią szansę na obejrzenie fotografii jej autorstwa, będących częścią wystawy „Furkot i trele. Nasi najbliżsi sąsiedzi”.