Wczytuję mapę...

„Skamieniałe motyle” – spotkanie z Olafem Pajączkowskim

Data i godzina wydarzenia
09/03/2018, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Skamieniałe motyle” – spotkanie z Olafem Pajączkowskim

Skamieniałe motyle – spotkanie z Olafem Pajączkowskim
9 marca 2018 (piątek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo)

Wstęp wolny

 

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na spotkanie z Olafem Pajączkowskim, współautorem książki Skamieniałe motyle, poświęconej naszemu miastu, będącej prezentem dla mieszkańców z okazji jubileuszu 800-lecia Opola.

Wspomnienia to nie tylko ludzka rzecz. Może mieć je też miasto. Bowiem na obrazie każdego miasta swój ślad pozostawiają nie tylko mniejsze lub większe wydarzenia historyczne, ale również – a może przede wszystkim? – jego mieszkańcy i ich przeżycia.

Każdy z nas ma jakąś ważną dla nas opowieść, związaną z miejscem zamieszkania, wypełnioną ludźmi, uczuciami. Takie właśnie opowieści – głównie zmyślone, czasem prawdziwe – znaleźć można w książce Skamieniałe motyle, której poświęcone jest spotkanie.

E-book ten jest zbiorem tekstów, przede wszystkim opowiadań, inspirowanych historią naszego miasta. Porozmawiamy więc o dziejach Opola, a także o historiach, które wydarzyły się w Opolu czy też mogłyby się wydarzyć. Jest to publikacja o emocjach, choć nie zabrakło w niej również ciekawostek o samym mieście. Jeden z autorów opowie o jej genezie, o tym, do kogo jest ona adresowana i dlaczego warto zapoznać się z jej zawartością.

Spotkanie z Olafem Pajączkowskim poprowadzi: Łukasz Berlik.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/169296467030488/

Zapraszamy!