Wczytuję mapę...

Siła w słabości – promocja książki Mariusza Muszczyńskiego

Data i godzina wydarzenia
23/01/2018, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Siła w słabości - promocja książki Mariusza Muszczyńskiego

Siła w słabości – promocja książki Mariusza Muszczyńskiego
Prowadzenie: Piotr Zawadzki
23 stycznia 2018 (wtorek), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

 

W zabieganym świecie codzienności napędzanym hasłem „więcej, lepiej, szybciej” książka Siła w słabości stanowi świeży powiew. Autor zachęca do refleksji nad tym co w życiu naprawdę ważne, ale robi to w sposób nienachalny czy narzucający jedyny właściwy sposób myślenia. Bardziej zaprasza do dialogu i szczerego zmierzenia się ze swoim zrozumieniem tego, co uznajemy za rzeczywistość duchową.

Sam autor jest bardzo szczery (czasami do bólu), zarówno mierząc się ze światem wątpliwości jak i chwytając się horyzontu wiary. Niewątpliwym atutem tej książki jest jej język, który przełamuje religijne schematy, wyraża głębokie prawdy za pomocą metafor i historii wziętych z życia codziennego oraz jego adekwatność kulturowa. Nie jest to poradnik, który podaje gotowe rozwiązania, ale raczej zaproszenie do podróży w głąb świata swoich wątpliwości i wiary prowadzącej do głębszego i bardziej autentycznego życia już tu i teraz z perspektywą wieczności. Książka polecana jest każdemu, kto jest zainteresowany rozwojem w sferze ducha.

Mariusz Muszczyński (ur.1967)- teolog, pastor, mentor, pisarz, bloger, mówca konferencyjny. Miłośnik podróży, książek i jazzu. Mieszka w Opolu. Mąż Lidzi oraz ojciec trzech córek i syna.

Piotr Zawadzki – pisarz, poeta, coach, mówca motywacyjny i pastor.