Siedem cnót – od poezji do Opola!

27/05/2022, godz. 17:00

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Spotkanie, Warsztaty

Siedem cnót - od poezji do Opola!

Zapraszamy na spotkanie autorskie promujące antologię poezji kobiecej „Siedem cnót”, której współautorką jest opolanka!

Wydarzenie, które odbędzie się dnia 27 maja 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, będzie składało się z dwóch części:
1. kreatywnych warsztatów pisania (godz. 17.00)
2. rozmowy o książce „Siedem cnót”, pisaniu i spełnianiu marzeń (godz.18.30).

O książce autorki mówią, że wydały ją, aby:
– dzielić się własną twórczością, wrażliwością i doświadczeniem
– zapewnić Czytelnikom nieziemskie doznania
– zachęcać inne kobiety do nabierania odwagi
– motywować artystów do wyciągania sztuki na światło dzienne
– pokazać, że warto dążyć do manifestowania najskrytszych pragnień serca
– zdopingować kobiety do inicjowania i realizowania siostrzanych projektów
– udowodnić, że można podejmować wspólne działania i realizować je z sukcesem, przy jednoczesnym zachowaniu autonomicznego systemu wartości.

„Siedem cnót” jest ZREALIZOWANYM marzeniem siedmiu kobiet piszących poezję. Kobiet w różnym wieku. Kobiet mieszkających w różnych miastach w Polsce. Kobiet z różnymi doświadczeniami życiowymi. Kobiet, które łączy: pasja pisania, marzenie o wydaniu własnej twórczości, wrażliwość, odwaga, wytrwałość, pomysłowość, wiara w ludzi, działanie w przestrzeni serca i zaufanie do Wszechświata. Kobiet, których najmocniejszym spoiwem jest wiara w moc systemu wartości i posługiwanie się nimi w życiu codziennym. Świadome kształtowanie odpowiedzialnych postaw moralnych opartych na pozytywnych cechach każdej z nas. Tenże właśnie jest motywem przewodnim.

Serdecznie zapraszamy do poznania autorek i ich twórczości, rozmowy o poezji, pisaniu i wewnętrznym systemie wartości!

Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 18.30, będzie możliwość nabycia debiutanckiego tomiku wierszy oraz osobistego kontaktu z autorkami. Wstęp jest bezpłatny. Prowadzenie spotkania: Małgorzata Sobolewska

Zanim jednak poetki podzielą się drogą do realizacji marzeń, zapraszają na kreatywne warsztaty pisania, które rozpoczną się o godz. 17.00.

Aby wziąć udział w warsztatach pisania, należy przesłać informację o chęci uczestnictwa na adres promocja@mbp.opole.pl do dnia 25 maja 2022 r. (środa).

Kreatywne warsztaty „Zapisz życie kolorami siedmiu cnót” to propozycja dla osób, które pragną:

– doświadczyć pisania jako formy rozwoju osobistego
– poznać ćwiczenia z zakresu różnych technik pisania
– podarować sobie moment zatrzymania na snucie refleksji o marzeniach
– spojrzeć na tegoroczne plany z wewnętrznej perspektywy
– dostrzec własny potencjał i sprawczość
– określić, czego potrzebują do zrealizowania marzeń
– napełnić się odwagą
– wymienić z innymi uczestnikami osobistymi doświadczeniami i myślami
– otulić siebie uwagą, troską i Miłością
– przeżyć przygodę pisarską.

Podczas warsztatów poprowadzimy Was przez 7 aspektów, które składają się na kolorowe życie, o jakim – świadomie lub skrycie – każdy z nas marzy. Wierzymy w to, że wystarczy podjąć decyzję, a Wszechświat wesprze nas w jej realizacji!

Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych. Jeśli jesteś gotowa, gotowy na spotkanie z własnymi marzeniami i pragniesz je urzeczywistnić, po prostu… przyjdź! My zadbamy o resztę!

Kamila, Joanna, Anna, Małgorzata, Monika, Agnieszka i Eliza