Serbska mozaika – spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim

Serbska mozaika – spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim

14 lutego 2020, godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

Serbia to młode państwo położone na Bałkanach, których burzliwe dzieje nieraz odcisnęły piętno na historii całego świata. Nie ma dostępu do morza, przez co turyści traktują ją głównie jako kraj tranzytowy, tymczasem warto poświęcić czas na zapoznanie się z tym niezwykłym regionem.

Nasz gość Jacek Michalski spędził w Serbii dwa tygodnie, zjeżdżając ją wzdłuż i wszerz i odkrywając kolejne turystyczne rarytasy. Na trasie jego wędrówki znalazły się m. in.: park narodowy Fruška Gora, Stara Płanina – najwyższe pasmo górskie, rezerwat skalny w tzw. Mieście Diabła, twierdza w Nowym Sadzie oraz Sabor Trubacza – największy festiwal instrumentów dętych na świecie.

JACEK MICHALSKI – jak do tej pory zwiedził ponad 70 krajów Europy, Azji i Afryki, głównie w trakcie dłuższych wyjazdów trampingowych i trekkingów. Nie może doczekać się następnych. Należy do PTTK i Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie, a od 2000 roku łączy przyjemne z pożytecznym, prowadząc własną firmę Turystyka i Góry. Chętnie dzieli się pasją podczas spotkań z publicznością, podczas których pokazuje zdjęcia i opowiada o swoich podróżach po świecie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/632637540611536/