ŚCIEŻKI WYOBRAŹNI. WYSTAWA PRZYGOTOWANA PRZEZ KATEDRĘ SCENOGRAFII AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH WE WROCŁAWIU

06/05/2019, godz. 00:00 - 11/05/2019

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Wystawa

WERNISAŻ WYSTAWY – 6.05.2019 (poniedziałek) godz. 13:00, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4, GALERIA ZAMOSTEK

Wystawę można oglądać od 4 do 11 maja 2019

Kierunek Scenografia działa na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu od 2013 roku, od 2015 realizując własny tryb kształcenia scenografów teatralnych, filmowych i lalkowych w formie jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich.

W ramach unikalnego na skalę kraju porozumienia uczelni artystycznych Wrocławia – Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Sztuk Teatralnych i Akademii Muzycznej, prowadzi stałą współpracę przy realizacji spektakli produkowanych przez AST. Od początku istnienia porozumienia studenci Scenografii zrealizowali pod okiem wykładowców scenografie, kostiumy, lalki i formy do kilkudziesięciu spektakli dyplomowych Wydziału Aktorskiego, Lalkarskiego, przedstawień warsztatowych i małych form teatralnych na Wydziale Reżyserii.

Program integracji stwarza możliwość uczestnictwa w całym procesie produkcji spektakli i filmów, od projektu do realizacji, pozwala na uzyskanie w praktyce doświadczenia i kompetencji, niezbędnych w zawodzie scenografa oraz daje okazję do nawiązanie kontaktów, przekładających się na współpracę w późniejszym życiu zawodowym.

Wystawa prezentuje wybrane prace pedagogów, studentów i absolwentów Katedry Scenografii. Obok dokumentacji fotograficznej zrealizowanych scenografii teatralnych i filmowych, na ekspozycji znajdują się również projekty koncepcyjne w formie rysunków i makiet. Wśród eksponatów można zobaczyć kostiumy, lalki i maski teatralne pochodzące z realizowanych przez studentów etiud plastycznych oraz spektakli powstałych w ramach współpracy z wrocławską filią Akademii Sztuk Teatralnych.