„Rubieże” – wernisaż wystawy Piotra Bomersbacha

16 lipca 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31 lipca 2018

Wystawa pod tytułem „Rubieże” jest kontynuacją moich fascynacji historią i budowania na bazie własnych przeżyć prywatnego Świata, który właściwie staje się powoli czymś nieuchwytnym, bardziej legendą niż faktem. Mieszkańcy mojego Opola, a przede wszystkim potomkowie kresowiaków zza Bugu, z pewnością odnajdą w tej wystawie mocne punkty odniesienia do historii Polski, być może swojego dziedzictwa i historii przodków. Jeśli jednak pójdziemy myślami dalej, niekoniecznie wzdłuż tamtych granic – Chocimia, czy Kamieńca Podolskiego – natkniemy się wówczas na formy, które występują nie tylko na Kresach, ale także w każdym miejscu, gdzie biją nasze serca.

Piotr Bomersbach

Piotr Bomersbach – opolanin, urodzony w 1990 roku. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. W 2017 roku obronił malarski dyplom magisterski w pracowni dr hab. Łucji Piwowar-Bagińskiej, prof. UO. Od wczesnej młodości interesuje się genealogią i tożsamością, czego wyrazem było podsumowanie doświadczeń w tym obszarze w postaci dyplomu licencjackiego, obronionego w pracowni dr hab. Magdaleny Hlawacz w 2015 roku. Wówczas zostały zrealizowane obrazy olejne na płótnie, portrety osób ze zdjęć rodzinnych autora pod tytułem „Obrazy Pamięci. Pamięć obrazów”. Natomiast wczesne fascynacje kulturą i klimatem rodzimego miasta Opola zaowocowały ostatecznie szeroką kolorystyką malarskiej pracy magisterskiej pod tytułem „Chyba się zdawało… Albo było.”