Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Centrum Usług Publicznych

08/08/2016, godz. 12:00 - 17/08/2016

Wystawa

Hol MBP/Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 17 sierpnia 2016 roku.

Konkurs Urzędu Miasta Opola na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną zespołu dwóch budynków użyteczności publicznej pn. Centrum Usług Publicznych (CUP) w Opolu, w rejonie ulic Ozimskiej i Plebiscytowej został rozstrzygnięty. W Holu i Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej dostępna jest wystawa wszystkich prac konkursowych.

Centrum Usług Publicznych stanowi kompleks, składający się z budynku Urzędu Miasta Opola oraz budynku mieszczącego Izbę Skarbową i Drugi Urząd Skarbowy w Opolu. Przeprowadzenie konkursu było powierzone Oddziałowi SARP Opole. W ustalonym terminie wpłynęło 10 prac.

Sąd konkursowy, w składzie: prof. arch. Ewy Kuryłowicz (przewodnicząca), dr. arch. Andrzej Duda (SARP Katowice), Maciej Wujec (Z-ca Prez. M. Opola), Agnieszka Domfeld (Izba Skarbowa), Tomasz Macieś (OTBS Sp. z o.o.), arch. Aneta Werner-Wilk (UMO), arch. Beata Wartenberg (UMO), arch. Antoni Domicz (SARP Opole, sędzia referent), przyznał:

– I nagrodę zespołowi architektów Heinle, Wscher und Partner Architekci Sp. z o.o. – Wrocław w składzie: Anna Stryszewska-Słońska, Maciej Bąk, Michał Przychodzeń, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Orłowski, Małgorzata Biernacka,

– II nagrodę zespołowi Bulanda, Mucha Architekci sp. z o.o. – Warszawa,

– III nagrodę zespołowi 22 Architekci sp. z o.o. APP Unimed Agnieszka Królik Lech Królik – Warszawa,

– Wyróżnienie równorzędne zespołowi VROA Architekci s.c., Ch+Architekci W. Chrzanowski – Wrocław,

– Wyróżnienie równorzędne zespołowi Biuro 87a s.c. M. Adamowicz-Nowacka, M. Nowacki, „MS” Szkudlarski, M. Biuro Architektoniczne Ventario, Pracownia Architektury A. Nowak – Opole.