„Rozmowy przy wspólnym stole” / Ekologia

07/12/2018, godz. 17:00

„Rozmowy przy wspólnym stole” / Ekologia

„Rozmowy przy wspólnym stole”
Temat rozmowy: EKOLOGIA
7 grudnia 2018 (piątek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Celem projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” jest wypracowanie i przetestowanie w bibliotekach modelu dobrej rozmowy. Chcemy, żeby „Rozmowy przy wspólnym stole” stały się szansą na spotkanie osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, mieszkających w jednej miejscowości.

Wierzymy, że biblioteka, instytucja ciesząca się zaufaniem mieszkańców, jest dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach lokalnych. Miejscem, w którym mieszkańcy mogą się wzajemnie usłyszeć i lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania. Zwłaszcza jeśli na co dzień rzadko mają okazję do wymiany myśli i poglądów, chociaż łączy ich troska o dobro wspólne.

W trakcie spotkania porozmawiamy przy kawie i ciastku o ekologii i jej znaczeniu dla człowieka. To jak potoczy się dialog zależy tylko od uczestników spotkania.