Rosyjski Hamlet z gitarą – koncert pieśni Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Evgena Malinowskiego

24/09/2015, godz. 18:00

Koncert

24 września 2015 r. (czwartek), godz. 18.00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Koncertowi towarzyszy wystawa „Rosyjski Hamlet z gitarą” – Mała Galeria, I piętro

Włodzimierz Wysocki (1938- 1980) – z wykształcenia aktor, poeta i pieśniarz. Związany ze znanym moskiewskim Teatrem Dramatu i Komedii na Tagance. Rolą, dzięki której Wysocki zdobył największy podziw krytyków, była tytułowa postać w sztuce „Hamlet”. Jednakże dla większości Wysocki w pierwszej kolejności jest bardem. W swoim niedługim, artystycznym, zbuntowanym życiu stworzył ok. 800 wierszy, z czego znaczna część stała się pieśniami. Na twórczość Wysockiego składają się utwory ujawniające jego tęsknotę za wolnością i prawdą, będące buntem przeciwko obłudzie i obojętności na przemoc.

Zafascynowany dramatycznym losem Wysockiego, Evgen Malinovskiy, podczas koncertu
w bibliotece, przybliży publiczności jego krzepiącą, waleczną muzykę, pełną radości, nostalgii
i rozpaczy. Artysta osobiście wybiera do swego repertuaru piosenki żartobliwe
i satyryczne, podszyte specyficznym, rosyjskim dowcipem. Wiecznie aktualne teksty Wysockiego doskonale współgrają z butnym i lirycznym charakterem Malinovskiego, ukazując odbiorcom życiowe prawdy, ludzką naturę, marzenia i uczucia.

Evgen Malinovskiy – aktor filmowy i teatralny, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego, fundator i prezes Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART. Studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury, z wykształcenia jest dyrygentem orkiestry estradowej i gitarzystą basowym. Ukończył również studia na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia (WSKiMS) w Warszawie. Studiował także na wydziale aktorskim w Northeastern Illinois University w Chicago. Od 1992 mieszka w Polsce.