„Radość Istnienia” – wystawa Mirosławy Miry Hordyńskiej

„Radość Istnienia” – wystawa Mirosławy Miry Hordyńskiej

30 sierpnia 2017 (środa), godz. 18:00

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 14 września 2017.

Mirosława Mira Horodyńska – pedagog, trener, mentor, coach. Jest głęboko związana z duchową sferą człowieka i spokojną esencją natury. Jej obrazy eksplorują unikalną paletę kolorów, która czasami jest delikatna i wrażliwa, innym razem niejasna i chaotyczna. Jest to czysta  abstrakcja, malarstwo gestu. Jej dzieła powstają w jej wnętrzu, budzą się, by być przeniesione na płótno. Maluje to, czego nie widzą jej oczy. Jest współczesną polską artystką. Pracuje w szerokim spektrum mediów, w tym malarstwa, fotografii, tworzy blogi, prezentacje na portalu YouTube.

Jest certyfikowanym nauczycielem metody Vedic Art, która  ma korzenie w starożytnych naukach. Veda oznacza wiedzę, a Vedic Art otwiera pełny potencjał kreatywności zarówno w sztuce jak i życiu. Jej twórcą jest szwedzki malarz Curt Kallman, który opracował metodę malarską, dzięki której możemy odkryć swój prawdziwy potencjał. Piękno tej metody polega na tym, że jej zasady są przekazywane w formie ustnej. Artystka z czasem wykształciła własną metodę malowania – bez użycia pędzla i sztalug. Od 2016 roku należy do Związku Artystów Plastyków Sztuki  Użytkowej w Opolu.

Kocha ludzi i naturę, ciszę i przestrzeń. Uwielbia błękit nieba i turkus oceanu. Wystawa „Radość Istnienia” to zachwyt nad życiem, które jest barwne i radosne.

malowanieintuicyjne.blogspot.com

facebook.com/MiraviArt