„Przymierzalnia skrzydeł” – spotkanie z Danutą Hasiak

9 lutego 2017 (czwartek), godz. 17:00

Oprawa muzyczna: Joanna Widawska

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Danuta Hasiak – swoje wiersze publikowała w antologiach: „Drugi brzeg”, „Wspólnota poezji”, „Słowem rozkołysany ogród” oraz w czasopismach ogólnopolskich: „Dzienniku Polskim”, „Lamelli”, „Hybrydzie”, „Migotaniach”, „Metaforze”. Można było je usłyszeć w Radiu Opole. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich m.in.:  XVIII OKP „Dać Świadectwo” (I nagroda), VII OKP „Sen o Karpatach” (I nagroda). W 2010 r. Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie wydał jej debiutancki tomik „Moja mała wolność”. W 2012 r. opublikowała drugi tom poetycki „Przymierzalnia skrzydeł”. Najchętniej czyta wiersze Emily Dickinson, Haliny Poświatowskiej, Mirona Białoszewskiego, Nelly Sachs, Jerzego Harasymowicza i Wisławy Szymborskiej.

„Przymierzalnia skrzydeł” – wydany w 2012 roku, drugi tom poezji Danuty Hasiak, w którym autorka nie stroni od refleksji, podgląda bliźnich i wykazuje zdolność współodczuwania.

„Spójny, dobrze skomponowany zbiorek, przypominający szkatułkę wypełnioną ładnie oszlifowanymi drobiazgami poetyckimi.”

– Józef Baran

„Język artystyczny liryków z tomu „Przymierzalnia skrzydeł” żywi się rozmowami potocznymi, przekazuje doświadczenia prywatne, utrwala chwile refleksji zapisywane w przelocie, w przerwach między zwykłymi zdarzeniami, z czułością odnosi się do bliskich i bliźnich, pozostawiając małe świadectwa czyjejś niezwykle cennej obecności.”

– Wojciech Ligęza