Przemierzając Turcję – wystawa fotografii Katarzyny i Adama Wojcieszaków

Przemierzając Turcję – wystawa fotografii Katarzyny i Adama Wojcieszaków

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
wystawa czynna do 27.10.2023

Głównym zamierzeniem tej pary było zwiedzenie Turcji, nie trzymając się utartych szlaków – z dala od wielkich miast, turystycznych ikon i głośnych kurortów, za to bocznymi drogami, klucząc i dając sobie czas na prawdziwe przeżywanie. Safranbolu, Amasya, Doğubayazıt – nazwy bajeczne i dla większości z nas tajemnicze. Aby poznać ten kraj naprawdę, trzeba go przemierzać kilometr po kilometrze, oglądać go z bliska, z uwagą, nieśpiesznie.

Ich dwie tureckie wyprawy – do Kapadocji, leżącej w środkowej części kraju oraz wzdłuż interioru, aż na wschodnie jego krańce, zaowocowały kilkoma tysiącami zdjęć. Wybrane z nich – najbliższe ich sercom i najlepiej według nich oddające duszę tego kraju – złożyły się na wystawę „Przemierzając Turcję”, którą możecie oglądać w naszych witrynach od dzisiaj do 27 października.

KATARZYNA WOJCIESZAK, ADAM WOJCIESZAK – podróżniczy duet z Opola, który nigdy nie wybiera oczywistych szlaków i wszystko robi po swojemu. Uwielbiają być w drodze i nie mogą doczekać się następnej wyprawy. Najbardziej kochają Bałkany, ale ostatnio Turcja zajęła bardzo ważne miejsce w ich sercach.