Projekt Elegant Nature

14/12/2018, godz. 00:00 - 12/01/2019

Biblioteka Główna - Mała Galeria (I piętro)

Projekt Elegant Nature

Mała galeria / I piętro MBP
ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 12 stycznia 2019

Elegant Nature to projekt poprzez, który chcemy pokazać, że natura jest bardzo bliska człowiekowi i świetnie sprawdza się w najbardziej eleganckich miejscach. Dzięki niemu możemy zauważyć, iż przyroda nie musi być „oczyszczona” i wysterylizowana, żeby była piękna. Ona po prostu jest piękna – sama w sobie, w swoim przemijaniu. Tak widziana przyroda wyzwala w nas refleksje i umożliwia przewartościowanie poszczególnych zjawisk nie tylko w naturze, ale życiu w ogóle. Założeniem wystawy jest pokazanie, że przyroda może towarzyszyć człowiekowi w jego codziennym środowisku (w pracy, szkole, biurze i oczywiście w domu).

Projekt powstał na zlecenie Ambasady Królestwa Niderlandów na Festiwal Filmów Klimatycznych, Watch Dogs, przy szczycie klimatycznym ONZ COP24 w Katowicach.

Partnerzy: Polityka Inside, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ikea

Wykonanie: Kwitnące Horyzonty Szkoła Florystyczna, Flodra Projekt, Kwiaciarnia Zielona Gęś Floral Art