POZNAŃ OFFSET W OPOLU

Poznań Offset w Opolu – wernisaż wystawy
5 kwietnia 2018 (czwartek), godz. 18:00
Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 18 kwietnia 2018 r.

Pokaz prac graficznych pracowni offsetu z Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Kuratorzy wystawy: dr Krzysztof Balcerowiak i dr Jarosław Janas.

V Pracownia Grafiki – Offset

kierownik
prof. dr hab. Grzegorz Nowicki, prof. zw. UAP

asystent
dr Krzysztof Balcerowiak, ad.

laborant
mgr Michał Tatarkiewicz

Pracownia powstała prawdopodobnie w 2004 roku. Pracownia jest miejscem otwartym dla wszystkich studentów UAP. Przez ostatnie lata przewinęły się rzesze studentów różnych specjalizacji,  Z racji na permanentną dużą ilość studentów mam wrażenie, że jest to miejsce dosyć popularne w Uczelni. Powstało kilkanaście dyplomów, Absolwenci wpisali się na trwałe w obszarze Sztuki i Kultury.

Założeniem i misją Pracowni to spotkanie z jednym z języków grafiki warsztatowej jaką jest technologia offsetu. Pracownia służy pomocą w wyartykułowaniu własnego, charakterystycznego języka artystycznej wypowiedzi. Proces poszukiwania zdeterminowany jest odkrywaniem transformacji cech technologii na język WIZJI. Celem jest również próba dotarcia do głęboko niekiedy ukrytych potencjałów artystycznej wrażliwości.