Powierzchowność – wernisaż wystawy Piotra Langnera

5 marca 2018 (poniedziałek), godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 24 marca 2018

Jest to opowieść o rzeczach znanych z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu. Pokazane są przedmioty stworzone przez człowieka lub naturę. Fotografie zostały wykonane w taki sposób aby nie było oczywiste z czym mamy do czynienia. Przedmiot w tym wypadku nie ma znaczenia, liczy się jego „powierzchowność”, to jaki jest i jakie ma cechy. Materia daje zupełnie niespodziewane efekty, które zobaczyć można dopiero z bliska. Wystawa ma nas zatrzymać i zastanowić nad niezwykłością zwykłych przedmiotów czy materii żywej. Powierzchowność jest dwuznacznym tytułem, który dobrze się wpisuje w tematykę prezentowanych zdjęć.

Piotr Langner artysta urodzony w Opolu. Ukończył Instytut Sztuki a także studiował we Włoszech w Carrarze. Obecnie pracuje z seniorami w Domu Dziennego Pobytu Złota Jesień, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne. Interesuje się rysunkiem, malarstwem i fotografią.