Wczytuję mapę...

Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat – spotkanie z Jędrzejem Majką

Data i godzina wydarzenia
09/12/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat – spotkanie z Jędrzejem Majką

Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat – spotkanie z Jędrzejem Majką
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
9 grudnia 2022 (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Najprzyjemniejszą i najbardziej fascynującą częścią podróżowania jest poszukiwanie lokalnych smaków. Ileż można nauczyć się o nowym miejscu, kosztując typowych dla niego potraw! Bez pieprzu, wanilii, cynamonu i kardamonu podróże straciłyby smak. A historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat.

Która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn?

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, pachnące szlachetnymi przyprawami. Dowiecie się, jaka jest historia cynamonu, gałki muszkatołowej i goździków, których używacie codziennie w kuchni, skąd pochodzą i jak trafiły na wasze stoły. Dostaniecie nie szczyptę, a całą garść orientalnych opowieści, pachnących jak korzenny targ w Stambule.

JĘDRZEJ MAJKA – jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w ośrodkach kultury. Jako ekspert-podróżnik kulinarny występuje w programie „Pytanie na Śniadanie”, a od października 2021 r. prowadzi program telewizyjny „Na tropie przypraw”.

Podczas spotkania będziecie mogli zakupić najnowszą książkę naszego gościa pt. „Podróże za smakiem”.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3257821777768854

www.jedrzejmajka.pl
instagram: jedrzejmajka.pl