Wczytuję mapę...

Podróże do granic – spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem

Data i godzina wydarzenia
21/09/2018, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Podróże do granic – spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem

„Podróże do granic” – spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem
21 września 2018 (piątek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

wstęp wolny

Filia nr 4 MBP zaprasza na spotkanie z podróżnikiem i dziennikarzem – Robertem Czerniakiem, współautorem książki „Podróże do granic”.

Podobnie jak książka, spotkanie będzie relacją z podróży ojca i syna po odległych kontynentach oraz o zmaganiu się z poważną chorobą. Robert i Joachim przemierzyli wspólnie dwanaście krajów Ameryki Południowej, stoczyli trudną walkę z nowotworem Joachima, by następnie przeprawić się na rowerze przez 10 000 kilometrów australijskich bezdroży. Będzie to opowieść o podróży, trudnej drodze do celu, walce z przeciwnościami i spełnianiu marzeń.

Po spotkaniu będzie można zakupić książkę z autografem autora.

Robert Czerniak – rocznik 1969 r. Z zawodu jest cukiernikiem, a dalszą naukę przerwała mu obowiązkowa służba wojskowa i swoje wykształcenie uzupełnił dopiero po trzydziestce. Jego ciekawość świata narodziła się z książek i już jako nastolatek zaczął podróżować po Polsce. W wyniku pasji i żelaznej konsekwencji z cukiernika stał się geografem. Ukończył WNGiG na UAM w Poznaniu. Jednocześnie żeglował, poznawał Arktykę i północną Afrykę. W 2008 r. przez sześć miesięcy samotnie przemierzał bezkresy Ameryki Południowej od peruwiańskiego Iquitos po Ziemię Ognistą, a także zgłębiał tajemnice Wyspy Wielkanocnej. Na kolejną wyprawę (2008–2009) tym razem przez Amazonię, przesmyk Darien, Amerykę Środkową i do Meksyku pojechał z pełnoletnim już synem Joachimem. Robert zajmuje się też psychoonkologią i bywa dziennikarzem, odpręża go jazda na rowerze, gotowanie, obcowanie ze sztuką i ogniste tango. Ze względu na nietypowe podejście do życia, oparte na różnorakich umiejętnościach i skromnej egzystencji, przyjaciele nazywają go Dzikusem.

Joachim Czerniak – urodzony w  1990 r. od dziecka marzył o poznawaniu świata. W pierwszą podróż busem przez całą Europę wyruszył jako szesnastolatek. Dwa lata później przemierzył dwanaście krajów Ameryki Łacińskiej, a gdy miał dziewiętnaście lat, stwierdzono u niego nowotwór mózgu. Po udanej operacji sparaliżowany wylądował na wózku inwalidzkim. Nie poddał się chorobie i dzięki wsparciu swojego ojca ponownie nauczył się chodzić. Postanowił, że przejedzie 10 000 kilometrów na rowerze przez Australię i dokonał tego na przełomie 2012 i 2013 roku. Zaraz po powrocie z Australii wrócił do nauki, którą przerwała mu choroba, i w roku 2016 zdał maturę. Obecnie jest studentem jednej ze szkół artystycznych w Poznaniu. Współtwórca, operator i montażysta internetowego kanału o podróżach – Dzikustv.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1100455130134880/