Plakat i literatura – wernisaż wystawy Patrycji Longawy

Plakat i literatura

Wernisaż wystawy Patrycji Longawy
Wystawę można oglądać do 30 XI 2021

Na wystawie zaprezentowane zostaną plakaty związane z literaturą i literackością. Autorka w sposób szczególny i z właściwą sobie lekkością buduje metaforę tworzącą jasny przekaz w swoim plakacie, zachwycając zastosowanymi środkami wyrazu: płaską plamą, prostą formą, intensywnością koloru i kreatywną typografią.

Plakat autorski jest grą między literą a plastyczną formą skrótu myślowego, co właśnie czyni go bardzo bliskim szeroko pojętej książce.

Patrycja Longawa – grafik komputerowy działający na terenie Krosna, Jasła i Rzeszowa. Projektowanie graficzne to nie tylko praca, ale również wielka życiowa pasja, która sprawia autorce ogromną radość i satysfakcję. Graficzka zajmuje się głównie, plakatem, ilustracją, grafiką, identyfikacją wizualną, profesjonalną reklamą, grafiką projektową oraz rysunkiem satyrycznym.