Piersi w dłoń! Warsztaty profilaktyczne z Basia Wysocką

17/10/2023, godz. 16:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Piersi w dłoń! Warsztaty profilaktyczne z Basia Wysocką

17 października 2023, go. 16:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Twoje piersi zasługują na Twoją troskę i uwagę! Przyjdź na wyjątkowe warsztaty profilaktyki raka piersi, które poprowadzi cudowna Basia Wysocka, Amazonka i członkini Rady Kobiet w Opolu. Basia pokaże, jak prawidłowo należy się samobadać, by wykryć wszelkie nieprawidłowości na wczesnym etapie. Opowie swoją historię i sprawi, że na tym bardzo kobiecym spotkaniu nie zabraknie ani zdrowej dawki wiedzy, ani fajnej – babskiej energii. To będzie doskonała okazja przede wszystkim do przećwiczenia technik samobadania. Warsztaty to doskonała okazja do spotkania innych kobiet, które również troszczą się o zdrowie swoich piersi. Możesz dzielić się swoimi doświadczeniami i uzyskiwać wsparcie od innych. Poznasz inspirujące historie kobiet, które przeszły przez walkę z rakiem piersi i odniosły sukces. To może dodać Ci motywacji do dbania o siebie. Twoje zdrowie jest najważniejsze, a profilaktyka to klucz do utrzymania go w dobrej kondycji. Warsztaty to doskonała okazja, aby o tym pamiętać i działać na rzecz swojego zdrowia. Piersi w dłoń! Na warsztaty wybierz się z siostrą, mamą, przyjaciółką, koleżankami z pracy i sąsiadką! Wstęp wolny.

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month). W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. W ramach kampanii, 15 października 2023 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Miesiąc Świadomości Raka Piersi (tzw. Różowy Październik) celebrowany jest na świecie od 1985 roku. W Polsce rak piersi w ostatnim stuleciu stał się jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności kobiet. Rak piersi występuje również u mężczyzn, choć bardzo rzadko. Szacuje się, że jeden na stop przypadków nowotworów złośliwych sutka, to właśnie rak piersi u mężczyzn.