Wczytuję mapę...

„Piękne zdjęcia ze smartfona” – spotkanie autorskie z Mariuszem Stachowiakiem

Data i godzina wydarzenia
20/08/2018, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Piękne zdjęcia ze smartfona” – spotkanie autorskie z Mariuszem Stachowiakiem

„Piękne zdjęcia ze smartfona” – spotkanie autorskie z Mariuszem Stachowiakiem

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50 (Rondo)
20 sierpnia 2018 (poniedziałek), godz. 18:00

wstęp wolny

 

Mariusz Stachowiak jest podróżnikiem i profesjonalnym fotografem, który postanowił udowodnić, że zwykły smartfon może być rewelacyjnym narzędziem dla tych, którzy chcą wykonywać atrakcyjne zdjęcia. Wybrał się w trzymiesięczną podróż po Australii, Wietnamie i Singapurze, ze sprzętu fotograficznego zabierając ze sobą jedynie smartfon. Pozbawiony obciążeń, skupił się na fotografowaniu tylko za pomocą smartfona, co pozwoliło mu maksymalnie wykorzystać jego potencjał i tworzyć nim atrakcyjną fotografię w podróży. Efektem tej próby jest książka-poradnik „Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki”.

Mariusz Stachowiak zaprasza na spotkanie:

„Podobno najlepszy aparat to ten, który ma się zawsze przy sobie… Podczas spotkania podzielę się moim sposobem na tworzenie atrakcyjnej fotografii właśnie za pomocą smartfona. Opowiem o jakich zasadach pamiętam, kiedy trzymam smartfon w dłoni, kiedy chcę zrobić nim zdjęcie. Przedstawię w jaki sposób wykorzystuję potencjał urządzenia- zgodnie z ideą, że każdy aparat jest na tyle dobry, na ile jesteśmy w stanie wykorzystać jego możliwości. Zademonstruję również mój sposób edycji zdjęć, który jest ostatnim, ale równie ważnym elementem przed publikacją zdjęcia w mediach społecznościowych, stronach www lub przygotowaniem do druku.

Będąc świadomym ogólnych zastosowań i możliwości smartfona, wspomnę również o dodatkowych funkcjach i aplikacjach, które rewelacyjnie sprawdzają się w podróży. Jeśli nie traktujesz swojego smartfona jako kolejny gadżet, ale jako doskonałe urządzenie w rękach, którym można robić piękne zdjęcia i korzystać w pełni z jego możliwości, to serdecznie zapraszam na spotkanie”.

 

Mariusz Stachowiak, znany też jako Oderwany: fotograf i podróżnik, propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Przekonuje do tego wszystkich, prezentując swoje zdjęcia zrobione smartfonem w mediach społecznościowych, na autorskiej stronie internetowej ODERWANY.COM, wystawach fotograficznych i publikacjach eksperckich.

Autor książki: „Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki”. Juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2018 i ambasador Marki ASUS w segmencie smartfonów. Często zapraszany jako prelegent na konferencjach branżowych, jako ekspert w fotografii mobilnej. Organizuje i prowadzi szkolenia i warsztaty fotograficzne. Autor licznych wernisaży, w tym również fotografii tworzonych smartfonem. Współorganizator Opolskiego Festiwalu Podróżniczego.

www.instagram.com/oderwany

www.facebook.com/oderwany

www.oderwany.com

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/250975845731350/