Performuj albo przegraj!

23/09/2016, godz. 17:00

Performuj albo przegraj!

Performuj albo przegraj! Czyli jak wygrać olimpijskie złoto w amerykańskim stylu

Spotkanie z Patrycją Wróbel

23 września 2016 (piątek), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Każdy z nas nieraz z zapałem kibicował ulubionej drużynie – czy to na stadionie czy przed telewizorem lub ekranem komputera. Z pewnością na bieżąco śledziliście dokonania zawodników i reprezentacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Ale czy ktokolwiek z was wie, jak wygląda sport zza kulis?

Jak to się stało, że reprezentacja USA zdobyła tak wiele złotych medali? Czy kobiety zdominowały amerykański sport? Co jest tak fascynujące w pływaniu, że postanowił powrócić do niego Michael Phelps? I co ma to wspólnego z performatyką?

Na te pytania odpowie Patrycja Wróbel – studentka studiów II stopnia na kierunku performatyka przedstawień, asystentka dyrektora artystycznego Teatru Miejskiego w Gliwicach. Jest pochłonięta teatrem i pływaniem. Obie pasje udaje się jej połączyć w badaniach nad performatyką sportu. Jest entuzjastką wszystkich form adrenaliny, ostatnio zakochana w biegach z przeszkodami. Pasjonatka fotografii sportowej.