Wczytuję mapę...

„Ormiańskie wspomnienia” – spotkanie podróżnicze z Bartoszem Małłkiem

Data i godzina wydarzenia
20/01/2023, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

„Ormiańskie wspomnienia” – spotkanie podróżnicze z Bartoszem Małłkiem

„Ormiańskie wspomnienia” – spotkanie podróżnicze z Bartoszem Małłkiem
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
20 stycznia 2023 (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Spotkanie będzie również dostępne w formie online. Transmisja i zapis na stronie www.facebook.com/filianr4

Największym i odwiecznym problemem tego kraju jest jego fantastyczne położenie. Armenia, niegdyś rozległa, usadowiona między trzema morzami i u stóp Kaukazu, skurczyła się do rozmiarów większego polskiego województwa. Jej strategiczna lokalizacja sprawiła, że była łakomym kąskiem dla trzech agresywnych mocarstw – Persji, Imperium Osmańskiego i Rosji – i areną ścierania się ich interesów. Przez stulecia Armenia poddawana była niezliczonym kataklizmom, rujnowana i wyszarpywana sobie przez sąsiadów. A jednak naród, język i kultura ormiańska przetrwały i dzisiaj ten kraj nabiera pewności siebie. Nie można go zrozumieć, nie znając jego trudnej historii.

Dzisiejsza Armenia przypomina Gruzję sprzed kilku lat, zanim została „odkryta” przez tłumy turystów – jest tańsza, mniej zatłoczona i równie magiczna. To kraj wymarzony dla miłośników górskiego trekkingu i średniowiecznych monastyrów położonych wśród malowniczego krajobrazu i ośnieżonych szczytów. Zapraszamy w podróż: od Erywania – klimatycznej, tętniącej życiem stolicy, przez wygasły wulkan Aragac – najwyższy szczyt Armenii, aż po zmiennobarwne wody jeziora Sewan. Wszystko to w cieniu góry Ararat, na którą Ormianie patrzą i do której tęsknią każdego dnia.

Oprowadzał Was będzie BARTOSZ MAŁŁEK, pilot wycieczek, podróżnik, genealog, amator historii, archeologii i muzyki, opolanin.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/937198254319639