Opole, mój dom

04/07/2018, godz. 18:00 - 28/07/2018

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Opole, mój dom

Świat jest tam, gdzie my jesteśmy
Wystawa fotografii Jerzego Stemplewskiego
4 lipca 2018 (środa), godz. 18:00
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 28 lipca 2018

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w 1966 roku, kiedy opublikowałem swoje pierwsze zdjęcia na łamach Trybuny Opolskiej. Fotografia stała się moją pasją do tego stopnia, że zrezygnowałem z wykształconego zawodu mgra inż. budownictwa lądowego. W latach 1978 – 1994 byłem nauczycielem fotografii w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu. W okresie mojej 50-letniej pasji fotograficznej wykonałem fotografie do kilkudziesięciu publikacji książkowych, folderowych, pocztówek etc. Przez 50 lat mojego fotografowania jako pasjonat poznałem praktycznie jak zmieniał się sprzęt i sposób powstawania obrazu fotograficznego. Nie zmienia to faktu, że o walorach obrazu fotograficznego decyduje nie tylko praktyka i sprzęt, ale przede wszystkim własna wizja poparta głęboką wiedzą ogólną i specjalistyczną o otaczającym nas świecie.

– Jerzy Stemplewski