Wczytuję mapę...

Opolanie podróżują – Międzynarodowe targi Turystyki „W stronę słońca”

Data i godzina wydarzenia
27/05/2017, godz. 14:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Opolanie podróżują – Międzynarodowe targi Turystyki „W stronę słońca”

Opolanie podróżują – Międzynarodowe targi Turystyki „W stronę słońca”

27 maja 2017 (sobota), godz. 14:00-16:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

14:00 – Mariusz Stachowiak – „Poza bramą hoteli all inclusive”

15:00 – Przemysław Supernak – „Mali ludzie w wielkim świecie”

Wystawa zdjęć Opolskiej Grupy Podróżniczej „Dzieci świata”

Mariusz Stachowiak – Poza bramą hotelu all inclusive

Mariusz Stachowiak – opolski fotograf, podróżnik, który znany jest również jako ODERWANY, współtwórca Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, członek opolskiej Grupy Podróżniczej.

Mariusz Stachowiak, jako zwycięzca ogólnopolskiego konkursu „Praca Marzeń”, organizowanego przez biuro podróży, odwiedził siedem najpopularniejszych wśród Polaków destynacji turystycznych: Turcję, Kretę, Hiszpanię, Majorkę, Tunezję, Egipt i Maroko. W czasie siedmiomiesięcznego projektu jako gość hotelowy relacjonował swoje działania i udowadniał, że wczasy wykupione w biurze podróży, tak samo jak podróż na własną rękę, dają szansę poznać odwiedzany kraj. W swoich relacjach pokazał, że gdzieś bardzo blisko tych hoteli toczy się normalne życie, które dla turysty oznacza wspaniałe przygody.  Udowodnił na własnym przykładzie, że opaska na ręce wcale nie ogranicza, a nawet może pomóc w trudnej sytuacji. W jakiej? O tym opowie na prelekcji, a zbiór zdjęć będzie niezbitym dowodem, że można. Trzeba tylko chcieć, wystarczy wyjść poza bramę hotelu…

 

Przemysław Supernak – Mali ludzie w wielkim świecie

Przemysław Supernak – podróżnik, fotograf, organizator wypraw i imprez podróżniczych, współtwórca Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, członek Opolskiej Grupy Podróżniczej. Zdjęciami i opowieściami ze swoich podróży dzieli się na swojej stronie SuperGlob (https://www.facebook.com/superglob1). Na co dzień zapoznaje uczniów szkół w całej Polsce z kulturą, obyczajami i życiem codziennym dalekich krajów.

Mali ludzie w wielkim świecie to opowieść o dzieciach spotkanych w podróży. Tłumek roześmianych maluchów podążających krok w krok za turystą rozczula niejedno serce. Niepohamowana dziecięca ciekawość dopełnia niezwykłości tych spotkań. Jednak los dzieci w Azji czy Afryce często odbiega od sielankowych obrazków. Dzieci żyjące na ulicy, zmuszane do pracy, żebrzące o „one dolar” to druga strona medalu. Gdy zbaczamy z utartych turystycznych szlaków widać to jak na dłoni.