Opolanie Opolanom – Andrzej Hamada

OPOLANIE OPOLANOM – ANDRZEJ HAMADA
21 marca 2017 r. (wtorek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

W ramach jubileuszu 800-lecia Opola zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Panem Andrzejem Hamadą, który zaprezentuje swoją najnowszą publikację „Architektoniczne ABC Opola“ wydaną we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Opola.  Zawiera ona kalendarium historyczne Opola od A do Z ze szkicami istotnych i znanych obiektów, opatrzonych tekstem i anegdotami.

Cytat: „D jak DELIKATESY – duży reprezentacyjny sklep spożywczy MHD (Miejski Handel Detaliczny) przy ulicy Krakowskiej 30, zbudowany w 1961 roku z inicjatywy Papy Musioła według projektów Andrzeja Hamady i Jakuba Schroetera, malarstwo ścienne art. plast. Franciszek Pikuła. Musioł chodził dumny“.

Cykl Opolanie Opolanom ma na celu przedstawienie mieszkańcom działalności znanych opolan, którzy osiągnęli sukces. W związku z tym, obok Pana Hamady, na spotkaniu pojawi się gość-niespodzianka, który takim sukcesem będzie mógł się pochwalić.

Znani opolanie przeczytają fragmenty książki, a uczestnicy otrzymają upominki, książki i poczęstunek, przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Opola. Spotkanie poprowadzi Artur Janowski, dziennikarz Nowej Trybuny Opolskiej. Planowana jest transmisja spotkania on-line na oficjalnym fanpage’u Opola.