Operacja Komiks

28/10/2015, godz. 16:00 - 29/10/2015

Operacja Komiks

Po koniec października chcemy obudzić w Was komiksową pasję! Czwarta Operacja Komiks da Wam możliwość uczestnictwa w warsztatach z legendarnym Krzysztofem Gawronkiewiczem oraz przeżycia Dnia Jokera. Zapraszamy!

28.10 (środa) / Sala Konferencyjna MBP

Dzień JOKERA

W tym roku mija 75 lat od kiedy pojawił się ON. Z pozoru przypominający klauna lub komika, tak naprawdę będący wcieleniem czystego zła. Psychopatyczny seryjny morderca o sadystycznym poczuciu humoru. Nazywa się Joker. Poznajcie wszystkie jego oblicza.

Prelekcję przedstawi Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster.

29.10 (czwartek) / Sala Konferencyjna MBP

Warsztaty rysowania komiksu z KRZYSZTOFEM GAWRONKIEWICZEM

ZAPISY NA WARSZTATY:

– wyślij maila na adres mediateka@mbp.opole.pl w treści podając imię, nazwisko i numer telefonu

– zapisz się bezpośrednio w Mediatece

– zadzwoń do Mediateki: 77 454 80 30, wew. 301

– napisz do nas na Facebooku

Ilość miejsc jest ograniczona! Warsztaty skierowane są do osób powyżej

15 roku życia.

Spotkanie z KRZYSZTOFEM GAWRONKIEWICZEM

Krzysztof Gawronkiewicz – grafik, malarz, storyboardzista, twórca komiksów. Jest autorem rysunków do Esencji, Mikropolis, Achtung Zelig, Powstania 1. Za dzień, za dwa. Publikował między innymi w „Nowej Fantastyce”, „Gazecie Wyborczej”, „Ślizgu”, „AQQ”, „Wprost” i magazynie „Aktivist”. Pracuje także na potrzeby reklamy. Jego prace były pokazywane między innymi w Paryżu, Berlinie, Angouleme, Lizbonie, Kioto, Tel Awiwie, Bratysławie, Wiedniu, Brukseli, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Esencja do scenariusza Grzegorza Janusza w roku 2003 zdobyła główną nagrodę w pierwszej edycji Europejskiego Konkursu Komiksowego, organizowanego przez francuskie wydawnictwo Glénat i szwajcarską telewizję arte.

Spotkanie poprowadzi Bartłomiej Janicki.