Wczytuję mapę...

Oman. Kraj kadzidła – spotkanie podróżnicze z Wacławem Zdziebłowskim

Data i godzina wydarzenia
03/03/2023, godz. 17:30

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Oman. Kraj kadzidła – spotkanie podróżnicze z Wacławem Zdziebłowskim

Oman. Kraj kadzidła – spotkanie podróżnicze z Wacławem Zdziebłowskim
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
3 marca 2023 (piątek), godz. 17:30

wstęp wolny

 

Wydarzenie będzie dostępne również w formie online na stronie: https://www.facebook.com/filianr4

Czy dziesięciodniowa wiza wystarczy, żeby ujrzeć wszystkie oblicza Omanu? Wacław Zdziebłowski, podróżnik dobrze znany uczestnikom naszych bibliotecznych spotkań, postanowił to sprawdzić
i wyruszył w podróż na wschodni kraniec Półwyspu Arabskiego.

Oman to niezwykłe twierdze, w których można przenieść się w czasie i poczuć dawną potęgę sułtanatu – takie jak fort Nizwa, Nakhal Bahla i Jabrin. Oman to piaszczyste wydmy, zachody słońca w oazach i nocne eskapady przez pustynię. To pozostałości po starożytnych kulturach, o których wiemy mało lub nic – takie jak grobowce ulowe, datowane na 5000 lat wstecz. To kąpiele w wadi, skalnych dolinach rzek, lub w gorących źródłach – do wyboru. To przepiękne wybrzeże, niebiańskie plaże, wysokie klify, turkusowe wody Morza Arabskiego. Oman to nie tylko piasek – potrafi też być soczyście zielony i pachnie kadzidłem, jednym ze skarbów Orientu.
Wszystkich klejnotów, które Oman ma do zaoferowania, nie sposób zobaczyć podczas jednej podróży – ani wymienić na jednym podróżniczym spotkaniu. Mimo wszystko zapraszamy na prelekcję i pokaz slajdów, byście mogli uszczknąć choć kawałek z tej omańskiej uczty dla oka i duszy.

Wstęp wolny.

(Wydarzenie będzie dostępne również w formie online. Kliknijcie „Wezmę udział” lub „Zainteresowany/a”, żeby otrzymać przypomnienie o rozpoczynającej się transmisji.)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1633492357080109