„Od okładki do zakładki” – wystawa Magdy Wosik

„Od okładki do zakładki” – wystawa Magdy Wosik

3 grudnia 2015, godz. 18.00

Galeria MBP ZAMOSTEK

Wystawę można oglądać do 30 grudnia 2015 r.

MAGDA WOSIK – wrocławianka, pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w rodzinnym mieście. Od kilku lat koncentruje się w swojej działalności na rysunku satyrycznym, plakacie i ilustracji dla dzieci. Wraz z mężem Piotrem Rychlem, wymyślili i zilustrowali dwie antykolorowanki „O! Ja cię! Smok w krawacie!” (nagrodzona w konkursie na Najlepszą Książkę dla Dzieci 2011 roku „Przecinek i Kropka”) i „Agencja z o.o.” (obydwie dla wydawnictwa Bajka). Dla wrocławskiego Ossolineum narysowała „Pana Tadeusza w obrazkach” – próbę ujęcia epopei w komiksowej formie. Miała przyjemność ilustrować książki między innymi Marcina Szczygielskiego, Manueli Gretkowskiej, Melanii Kapelusz czy Rafała Witka. W najbliższym czasie wydawnictwo Nasza Księgarnia wyda jej autorską książkę „Wytęż wzrok czyli ukryte obrazki”.

Zanim otworzę książkę już inspiruje mnie jej forma. Trochę na poważnie, trochę żartem. Wystawę „Od okładki do zakładki” zbudowałam z ulotnych graficznych refleksji, literacko-książkowych skojarzeń, brudnopisowych, niewyjściowych szkiców, których pełne są moje notatniki i szuflady. Uwolniłam je i spróbowałam nieco okiełznać. Czy mi się to udało? Sprawdźcie sami. Zapraszam!

– Magda Wosik