Wczytuję mapę...

Ocean to pikuś – spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

Data i godzina wydarzenia
27/05/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Ocean to pikuś – spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

Ocean to pikuś – spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim
27 maja 2019 r. (poniedziałek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

wstęp wolny

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim odbędzie się w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego „4 Strony Marzeń”!

Nasz gość napisał książkę o niezwykłym podróżniku – Aleksandrze Dobie – który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął Atlantyk na kajaku i powtórzył ten wyczyn jeszcze dwa razy. Te nadludzkie wyczyny dowiodły całemu światu, że dla marzycieli nie ma żadnych granic – ani geograficznych, ani metrykalnych!

Dowiecie się, jak to jest podziwiać sztorm, gdy siedzi się w małej łódce pośrodku oceanu, czy wieloryby są niebezpieczne i jak unikać rekinów-ludojadów. Aleksandra Doba podzielił się swoimi atlantyckimi doświadczeniami z pewnym zawsze ciekawskim pisarzem, który o wszystkim opowie Wam podczas spotkania w bibliotece na „Rondzie”!

Łukasz Wierzbicki – pisarz, podróżnik, redaktor. Autor popularnych książek dla dzieci, w których w przystępnej powieściowej formie przedstawia prawdziwe historie polskich podróżników i postaci historycznych. Spod jego pióra wyszły między innymi: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, „Machiną przez Chiny” oraz „Drzewo. Mity słowiańskie”. Jego najnowsza i najbardziej oczekiwana powieść to „Ocean to pikuś” o Aleksandrze Dobie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/803532476696292/