OBCHODY CHIŃSKIEGO NOWEGO ROKU 2024 / Spotkanie ze zwyczajami i kulturą Tajwanu

10/02/2024, godz. 16:00

Pętla indukcyjna

Wydarzenie odbywa się z wykorzystaniem pętli indukcyjnej do transmisji sygnału audio.

Dostosowane dla wózków inwalidzkich

Wydarzenie dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

OBCHODY CHIŃSKIEGO NOWEGO ROKU 2024 / Spotkanie ze zwyczajami i kulturą Tajwanu

OBCHODY CHIŃSKIEGO NOWEGO ROKU 2024
Spotkanie ze zwyczajami i kulturą Tajwanu
10 lutego 2024, godz. 16:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Według astrologii chińskiej rok 2024 będzie rokiem smoka. Zapraszamy na obchody chińskiego Nowego Roku z udziałem specjalistów, w wydarzeniu udział wezną: Lola Atlas – przedsiębiorczyni i filantropka; Radosław Atlas – przedsiębiorca, filantrop i wykładowca akademicki; Teobald Kupka – profesor na Wydziale Chemii UO, znawca i miłośnik kultury tajwańskiej; Stankomir Nicieja – profesor na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego (Katedra Nauk o Kulturze i Religii), organizator i moderator wieczoru; Ssuyu Pan – wykładowczyni języka chińskiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Podczas wydarzenia poznamy historię Księżycowego Nowego Roku, który jest powszechnie obchodzony na Tajwanie, w Chinach, Singapurze, Korei Południowej oraz Wietnamie, zwyczaje i obchody nowego roku z polskiej perspektywy, a także najbardziej interesujące i zaskakujące aspekty kultury Tajwanu. Spotkanie zakończy się prezentacją wybranych fotografii, ukazujących piękno przyrody i kultury Tajwanu.

Zachęcamy uczestników, aby ubrali na spotkanie jakąś część garderoby w kolorze czerwonym.