Noc Sów 2017. Spotkanie „Sowy: biologia, ekologia, kultura”

31/03/2017, godz. 18:00

Noc Sów 2017. Spotkanie „Sowy: biologia, ekologia, kultura”

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48–50 (Rondo)
31 marca 2017 (piątek), godz. 18:00

To jedyna taka noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. W dniach 31 marca–2 kwietnia już po raz szósty cała Polska zachwyci się sowami!

Z tej okazji w Filii nr 4 MBP w dniu 31 marca 2017 r. odbędzie się spotkanie z Maciejem Kowalskim z Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego, podczas którego wspólnie odkryjemy świat sów, ich poszczególne gatunki i ich biologię, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze.

Będzie to wstęp do wyprawy, która nastąpi dzień później, czyli w sobotę 1 kwietnia. Pod przewodnictwem członków OTP wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy. Spotkamy tajemnicze sowy w samym środku marcowej nocy, kiedy większość z nich jest bardzo aktywna. Te noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/406080389755684/