Wczytuję mapę...

NOC KULTURY W MBP

Data i godzina wydarzenia
24/06/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
brak lokacji

Kategoria
Dla wszystkich, Warsztaty

NOC KULTURY W MBP

NOC KULTURY W MBP

 • 18:00, hol MBP
  Lepimy z gliny – warsztaty ceramiczne

Glina, woda, praca ręczna – czyli warsztaty ceramiki artystycznej. Kreatywne zajęcia dla wszystkich miłośników rzemiosła. Warsztaty odbędą się w trzech turach dla grup liczących nie więcej niż 15 osób.

Obowiązują zapisy: promocja@mbp.opole.pl

W temacie maila należy wpisać: Noc Kultury, w treści wiadomości podać imię i nazwisko oraz wybrać godzinę warsztatów: 18:00, 19:00 lub 20:00. Jeden warsztat trwa około 50 minut.

Zajęcia prowadzi Olga Shylenko – artysta ceramik. Urodzona w Kijowie, ukończyła studia licencjackie na kierunku ceramiki i rzeźby artystycznej w Instytucie im. M. Bojczuka. Studiowała w Polsce, Włoszech, odbyła praktyki w ceramicznej rezydencji Against Speicher w Niemczech. Od 2013 roku jest związana z Opolem, gdzie na co dzień prowadzi warsztaty ceramiczne i tworzy sztukę opartą o tradycje ludowe.

Ліпимо з глини

Глина, вода, ручна робота – тобто майстер класи художньої кераміки. Запрошуємо всіх поціновувачів мистецтва на творчі майстер класи до Міської Публічної Бібліотеки. Майстер класи відбудуться в групах до 15 осіб, в рамках Ночі Культури, реєстрація за попереднім записом: promocja@mbp.opole.pl

Ольга Шиленко – кудожник кераміст. Народжена в Києві, закінчила навчання в Київському інституті імені Михайла Бойчука, кафедра художньої кераміки і скульптури. В студентські роки виїхала за кордон, навчалась у Польщі, в Італії, пройшла керамічну практику у Німеччині. Від 2013 року пов’язана з м. Ополе, де проводить майстер класи і створює мистецькі роботи, натхненні народною творчістю.


 • 18:00-22:00, Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek
  Razem z superbohaterami siły łączymy, do walki ze złem stajemy bo naszą bibliotekę ratować chcemy! – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat

Podczas tegorocznej gry w bibliotece i w jej okolicy wkroczysz do uniwersum superbohaterów. Dołącz do drużyny Batmana, Supermana, Wonder Woman, Flasha, Aquamana, Raven oraz innych herosów i pomóż im przezwyciężyć zło! Wędrując po zakamarkach mrocznego miasta Metropolis zmierzysz się z różnymi zadaniami. Wykaż się siłą i odwagą, stań do walki ze złoczyńcami. Użyj sprytu i swoich umiejętności rozwiązując zagadki i łamigłówki Riddlera. Zdobywaj supermoce, żeby sprostać wszystkich wyzwaniom.

Nie zabraknie również innych atrakcji i strefy kreatywnej. Na uczestników wydarzenia czekają labirynty, rebusy, zgadywanki, kolorowanki i wiele zabaw plastycznych. Najmłodsi będą mogli stworzyć własnego superbohatera lub odtworzyć ulubioną postać. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami. To idealna forma współpracy oraz twórczej, świetnej zabawy dla całej rodziny. Spośród poprawnie wypełnionych arkuszy odbędzie się losowanie nagród. Dla pozostałych uczestników przygotowaliśmy drobne gadżety.


 • 19:00-24:00, hol MBP
  Warsztaty florystyczne       

           

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty florystyczne z Kwitnącymi Horyzontami. Poruszymy wiele ważnych tematów, ponieważ kwiaty dają nadzieją i kwitną w całej Ukrainie, pomimo wojny. Kwiaty będziemy układać z naszymi gośćmi z Ukrainy. Czy znacie inny tak unikalny i delikatny  materiał jak kwiaty? Pomimo swojej delikatności, kwiaty są silne i mocne! Dają radość i nadzieję. Będzie twórczo, pachnąco, pięknie i symbolicznie.

Prowadzenie:

Monika Bębenek – tworzy szkołę Kwitnące Horyzonty, w której dzieli się wiedzą i pozytywną energią, stosując nieoczywiste rozwiązania metodyczne i z radością obserwuje rozwój uczniów i absolwentów, wspierając ich we własnych poszukiwaniach.

Maryna Bondar – florystka i artystka zajmująca się textile arts. Pochodzi z Kijowa, obecnie mieszka w Opolu. Pracuje w Kwiaciarni Zielona Gęś.


 • 20:00-23:00, start gry w sali spotkań MBP
  Morderstwo w Bibliotece – gra detektywistyczna

 

Opolska Noc Kultury na stałe wpisała się w krajobraz Opola. W ten wyjątkowy wieczór nie może zabraknąć 12. edycji Morderstwa w Bibliotece! Jak co roku bibliotekarze i wolontariusze wejdą w role niezwykłych postaci, które będą szukać pomocy u dzielnych detektywów – naszych graczy. Nie dajcie się zwieść! Nie każda wylana przez postać łza jest prawdziwa, a uśmiech szczery. Bohaterowie często skrywają swoje prawdziwe motywy i interesy, a rolą Graczy jest je odkryć. Gwarantujemy moc emocji i nagrody książkowe dla najwytrwalszych i najcelniejszych detektywów.

Liczba uczestników: bez limitu

wiek uczestników: 12+