NOC KULTURY W MBP 2017

godz. 18.00-23.00

Fantastyczna kraina Tolkiena

Wypożyczalnia dla Dzieci-Pokój Bajek, ul. Minorytów 4

Hobbity, krasnoludy, elfy i smoki – z kompanią Thorina wędrujemy po świecie Śródziemia. Dołącz do drużyny i zdobądź pierścień, rozwiązując zadania, zagadki i łamigłówki podczas nocnej gry w bibliotece. Tematem przewodnim wspólnej zabawy będzie fantastyczna kraina Tolkiena. Wraz z ludami Śródziemia pokonaj złego Smauga, odkryj sekret Bilbo Bagginsa, przechytrz Goluma, walcz u boku Gandalfa i znajdź pierścień. To tylko część atrakcji i zadań, które czekają na Ciebie w Wypożyczalni dla Dzieci. Do udziału w Nocy Kultury zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami.

godz. 18.00-24.00

Wystawa fotografii dzieci i młodzieży z pracowni fotograficznej Blenda z MDK w Opolu

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawa przedstawia fotografie wykonane przez dzieci i młodzież w wieku od 9 do 19 lat. Tym razem nie narzucano określonego tematu wystawy, pozostawiono uczestnikom zajęć dowolność wyboru tematu według własnego klucza. Prezentowane zdjęcia stanowią artystyczny zapis otaczającej nas przyrody, podróży rodzinnych, sesji portretowych z przyjaciółmi oraz codziennych chwil. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która stanowi podróż w świat wyobraźni dzieci i młodzieży wyrażony poprzez ich pasję – fotografię.

godz. 19.00-24.00

Kwitnące Horyzonty-Edukacja Florystyczna – Monika Bębenek

Hol MBP, ul. Minorytów 4

Warsztaty florystyczne dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Będzie zabawnie, kreatywnie, twórczo. Dla wszystkich rośliny: kwiaty, pędy, liście i… Przyjdźcie, zobaczcie sami, jak wspaniale jest tworzyć z tak kruchej materii jak kwiaty.

WZÓR/MUSTER wernisaż wystawy

Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Zaprezentujemy design na styku kultur – prace/obiekty, które ujawnią kierunki twórczych poszukiwań w zakresie projektowania. Przekonamy się, czy można na nowo odkryć ornament i wykorzystać go w ten sposób, by nie był anachroniczny ani też posługujący się najnowocześniejszą technologią.

WZÓR/MUSTER – performance

Galeria MBP ZAMOSTEK/MBP, ul. Minorytów 4

Uczestnicy Nocy Kultury będą mieli okazję uczestniczyć „na żywo” we wspólnych działaniach performatywnych autorstwa studentów z University of Applied Sciences, Technology, Business and Design z Wismaru i Wyższej Szkoły Humanistycznej – Wydział Humanistyczno-Artystyczny, Architektura Wnętrz z Wrocławia, dla których pretekstem stanie się ornament w designie. Studenci  podczas Nocy Kultury będą na żywo tworzyć wzory na elementach przestrzennych jak i sami będą modelami.

godz. 20.30-23.30

MONASTERIUM MORTIS czyli Morderstwo w Bibliotece vol. 7

Gra detektywistyczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Czy kurz unoszący się znad starych ksiąg wzbudza u Ciebie ekscytację? Masz w sobie żyłkę badacza historii? Detektywa? Lubisz podążać tropem wskazówek zapisanych przed wiekami? Poznaj burzliwe dzieje zakonu koedukatów i dowiedz się, co skrywają mroczne, klasztorne korytarze oraz zakonna biblioteka bogata w manuskrypty z najdalszych zakątków świata. Odwiedź Miejską Bibliotekę Publiczna w Opolu podczas Nocy Kultury i wciel się w detektywa!

Ukraińska dusza nie ustoi w miejscu – koncert

Plac przed MBP, ul. Minorytów 4

Koncert muzyki ukraińskiej w wykonaniu studentów wolontariuszy Centrum Partnerstwa Wschodniego Uniwersytetu Opolskiego.

Szczegółowy program: www.nockultury.opole.pl