Noc Kultury 2016 w MBP

Znane osobowości kultury

Spotkanie z Zofią Czerwińską i Władysławem Grzywną

Galeria MBP ZAMOSTEK

Naszymi gośćmi będą aktorzy: Zofia Czerwińska (znana m.in. z serialu Czterdziestolatek) oraz Władysław Grzywna (znany m.in. z serialu Na Wspólnej).

godz. 18.00 – 23.00

W indiańskiej wiosce szukamy zaginionego skarbu

Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek

Wypożyczalnia dla Dzieci zamieni się tej nocy w indiańską wioskę „Tiki-Taka”, gdzie  wódz „Sokole Oko” wraz z radą plemienia zaprasza wszystkie chętne dzieci w wieku 7-12 lat

do poszukiwania zaginionego skarbu indiańskiego. Aby go znaleźć, musicie wykazać się sprytem i ogromną odwagą. Czekają na Was indiańskie kalambury, wyprawa do labiryntu, polowanie na bizony, zaklinanie deszczu, robienie pióropuszy i totemów oraz wiele innych łamigłówek i zagadek.

godz. 18.00 – 24.00

Książka artystyczna

Galeria MBP ZAMOSTEK

Wystawa prac studentów Katedry Projektowania Graficznego ASP we Wrocławiu powstałych podczas warsztatów introligatorskich prowadzonych przez Katię Zubakhinę.

godz. 19.00 – 22.30

Body Art

Mała Galeria MBP, I piętro

Projekt pod kierunkiem Beaty Fertały-Harlender. Studenci Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, poprzez działania twórcze bezpośrednio na ciele człowieka, z wykorzystaniem farb i kredek fluorescencyjnych, zaprezentują interesujący rodzaj ekspresji, a uczestnicy Nocy Kultury będą mieli okazję obserwacji procesu twórczego. Ciało ludzkie może stanowić doskonałe „podobrazie”, które z naniesionym na nie malarstwem tworzy nowe konteksty i znaczenia. Podczas Nocy Kultury powstaną „żywe obrazy” malarskie na ciele studentów.

godz. 19.00 – 24.00

Kwitnące Horyzonty-Edukacja Florystyczna

Monika Bębenek

Warsztaty florystyczne dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

Muzycyki muzycykom

Spotkanie z Marią Ołdak i Januszem Stasiakiem

Galeria MBP ZAMOSTEK

Spotkanie z autorami serii książek o muzycynie. Anegdoty i historie mrożące krew w żyłach, a wszystko to okraszone muzyką i uśmiechem od ucha do ucha!

godz. 20.30 – 23.30

Przydział na śmierć czyli Morderstwo w Bibliotece vol. 6

Sala Konferencyjna MBP

Odwiedzający Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu ponownie będą mogli wcielić się w rolę detektywów i zmierzyć się z licznymi zagadkami, które doprowadzą do rozwikłania sprawy kryminalnej. Tym razem do rozwiązania zagadki będzie potrzebny sprawny umysł i dużo cierpliwości, aby stawić czoło biurokratycznej maszynie, która pochłonie nawet najbardziej wytrwałego detektywa. Zmierzycie się z niezliczoną ilość formularzy, która musi zostać wypełniona w tylko jeden słuszny sposób oraz mało przyjaznymi urzędnikami, którzy za wszelka cenę uprzykrzą życie każdemu, kto odważy stanąć przed ich obliczem. Do tego wszystkiego upływający czas, który nie wybacza nikomu!

Body Art

Hol MBP

Pokaz „żywych obrazów” malarskich, które stworzyli studenci WSH we Wrocławiu podczas Nocy Kultury w Małej Galerii.

Kwitnący Body Art – nocny pokaz dla dorosłych

Hol MBP

Kwitnący Body Art  pokaz łączący kwiaty i piękno ludzkiego ciała, sztuka ulotna, uchwytna tylko przez moment. Poruszająca, zaskakująca i czasem szokująca. Kruchość życia, przemijanie, szukanie piękna i granic dekoracji  to sedno pokazu roślinnego body art w wykonaniu artystek Magdaleny Birula Białynickiej i Moniki Bębenek ze szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty.

Ogólny program Nocy Kultury w Opolu znajdą Państwo tutaj.