Wczytuję mapę...

„Nieumarły Las” – spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

Data i godzina wydarzenia
25/10/2017, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Dla dzieci, Spotkanie

„Nieumarły Las” - spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

„Nieumarły Las” – spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

Prowadzenie: Bartłomiej Janicki

25 października 2017 (środa), godz. 17:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

„Nieumarły Las” – dzięcioły dały się wyprowadzić w pole szpakom. A właściwie wyprowadzić z Umarłego Lasu, puszczańskiego miasteczka na Dzikim Wschodzie. W czystym i równiutkim lesie gospodarczym żyje im się okropnie. Tęsknią za dziuplami, zgnilizną i próchnem. Ale skompromitowany szeryf Triko nie zamierza się poddawać! Ma pomysł, jak wykurzyć szpaki z Umarłego Lasu i umożliwić dzięciołom powrót do domu. Z pomocą przyjdzie mu waleczna dzięciolica Trida, zakręcony kowalik Bargiel, gang puszczyków i… korniki. Tylko czy pozostałe ptaki na nowo zaufają Triko? Czy uda im się razem zrealizować mrożący krew w żyłach plan? I czy będą mogły znów zamieszkać w swoich domach? O tym wszystkim dowiecie się z książki „Nieumarły Las”, drugiej części odjechanej opowieści o dzięciołach z puszczy na Dzikim Wschodzie.

Stworzyli ją wspólnie dwaj sąsiedzi z Puszczy Białowieskiej:

– Tomasz Samojlik – autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej

– Adam Wajrak – dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych

Pierwsza część opowieści to „Umarły Las” – koniecznie przeczytajcie zanim sięgniecie po „Nieumarły Las”!

 

 „Umarły Las” to zabawny ptasi western, ale czytelnik ani się obejrzy, jak zostanie niechcący wyedukowany. Łyknie zdrową porcję wiedzy o lesie, a być może pomnoży grono szlachetnych obrońców przyrody. Śmieszne dialogi, fajnie scharakteryzowani bohaterowie, na dodatek bonus – mini-ciekawostki puszczańskie, opatrzone zdjęciami. Fabuła komiksu wydaje się dziwnie znajoma – kto śledzi losy Puszczy, ten odkryje tu jawne podobieństwa do białowieskiej rzeczywistości.

– Joanna Olech