Nieśmiertelny las / Projekcja filmu połączona z panelem dyskusyjnym

29/05/2018, godz. 17:00

Nieśmiertelny las / Projekcja filmu połączona z panelem dyskusyjnym

Nieśmiertelny las
Projekcja filmu połączona z panelem dyskusyjnym
29 maja 2018 (wtorek), godz. 17:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Czym jest Puszcza? Najczęściej pojęcie to utożsamiane jest z rozległym, niezamieszkałym obszarem leśnym noszącym znamiona „dzikości”, tj. obfitującym w niedostępne mateczniki, uroczyska, dzikie ostępy, w stare, potężne drzewa, charakteryzującym się bogactwem gatunkowym zarówno jeśli chodzi o świat roślin, jak i zwierząt czy grzybów. O takiej Puszczy, w którą nie ingeruje człowiek, opowiada film Nieśmiertelny las autorstwa słowackich przyrodników: Erika Baláža i Karola Kaliského.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, którego celem będzie przybliżenie Państwu walorów dwóch, oddalonych od siebie o 500 km i zupełnie odmiennych pod względem charakteru i walorów obszarów leśnych, które łączy ożywiona ostatnio dyskusja dotycząca możliwości objęcia ich ochroną. Idea wielkoobszarowej ochrony wciąż jeszcze bardzo dobrze zachowanych fragmentów Puszczy Karpackiej, porastających obszar Pogórza Przemyskiego i Gór Sanocko-Turczańskich.

W ramach spotkania prelekcje i panel dyskusyjny, w którym wezmą udział:

Dr Antoni Kostka z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze;

Piotr Klub z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze;

Ireneusz Hebda Dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych;

Dr Grzegorz Kłys pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego.

Spotkanie poprowadzi Karolina Olszanowska-Kuńka, zawodowo i z zamiłowania związana z ochroną przyrody.