Wczytuję mapę...

Niebanalna Majorka – spotkanie z Ewą Sawicką

Data i godzina wydarzenia
18/10/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Niebanalna Majorka – spotkanie z Ewą Sawicką

Niebanalna Majorka – spotkanie z Ewą Sawicką
18 października 2019 r. (piątek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50

wstęp wolny

Majorka bez lukru!Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Sawicką, pasjonatką podróży i pisarką, która w swojej książce „Niebanalna Majorka” odziera tę wyspę z kiczowatych szat, by ukazać jej prawdziwe, ukryte piękno.  Zachęca do zejścia z wydeptanych turystycznych szlaków i wydostania się poza kurorty – przecież Majorka to jedna z najpiękniejszych europejskich wysp, bogata w dziką przyrodę i wspaniałe zabytki, a jej mieszkańcy mogliby wiele opowiedzieć o prawdziwym życiu na tej wyspie-raju. Autorka o książce:

 

Niebanalna Majorka to książka dla tych, którzy planują wakacje na Balearach lub którzy właśnie rozmyślają, gdzie się wybrać. Albo dla tych, którzy po prostu lubią wiedzieć więcej. W kilku szkicach, w lekkiej formie staram się przedstawić, w jaki sposób rozwój turystyki masowej wpłynął na życie na Majorce. Prezentuję także miejsca, zdarzenia i postaci ważne dla tożsamości jej mieszkańców oraz przyciągające uwagę turystów. Opowieść, jakkolwiek pisana pod wpływem zauroczenia tym małym skrawkiem lądu na Morzu Śródziemnym, wolna jest od lukrowania i zachwytów nad pięknem zachodów słońca. Zawiera garść danych statystycznych, sporo faktów historycznych, trochę anegdot i wiele obserwacji. Niektóre rozdziały zawierają fabularyzowane fragmenty. Jest pierwszą z planowanej serii książek, które miałyby czytelnikowi pokazywać popularne wakacyjne destynacje w nieco inny niż w przewodnikach sposób.

Autorka o sobie:

Mieszkam w Opolu. Z wykształcenia jestem polonistką, a pracuję w firmie szkoleniowej jako kierownik projektu. Do działania napędzają mnie kontakty z innymi, ze współpracownikami czy klientami. Uważam, że w podróżach pociągająca jest możliwość poznawania innych sposobów życia, obyczajów, tego, co stanowi konsekwencję różnych zdarzeń z przeszłości. Siedząc nad brzegiem Morza Śródziemnego, lubię myśleć o tych, którzy słuchali takiego samego szumu fal dwa, trzy tysiące lat wcześniej: nie znali zasad fizyki kwantowej, nie słyszeli o czarnych dziurach, ba, nawet nie wiedzieli o istnieniu Ameryki, ale dostrzegali potrzebę prawdy i piękna, wykuwali wspaniałe posągi i tworzyli poematy.

Interesują mnie języki, zwłaszcza romańskie – podoba mi się, jak łaciński rdzeń przechodzi transformacje: łacińska aqua staje się francuską eau, włoską acqua i rumuńską apă.

Na co dzień jestem zapracowaną matką-Polką, współposiadaczką psa i kota. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/371526150461056/