„Nefarious – handlarz dusz” – projekcja filmu

„Nefarious – handlarz dusz” – projekcja filmu

17 października (sobota), godz. 15:00

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Z okazji nadchodzącego Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi zapraszamy na bezpłatną projekcję  filmu dokumentalnego „Nefarious – handlarz dusz”, nakręconego w 2011 roku przez Benjamina Nolota.

Według statystyki prowadzonej przez organizacje przeciwdziałające handlowi ludźmi współcześnie na świecie żyje ok. 27 mln niewolników, czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Większość z nich to kobiety wykorzystywane w tzw. seksbiznesie. Handel ludźmi jest dziś drugim pod względem wielkości zorganizowanym przemysłem na świecie.

Film „Nefarious – handlarz dusz” był kręcony przez ok. 2 lata w 19 krajach świata, dzięki czemu pokazuje zjawisko handlu ludźmi i niewolnictwa z wielostronnej perspektywy kulturowej, a także prawnej, socjologicznej, psychologicznej, politycznej i wyznaniowej. Zdobył ponad 24 nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych (m. in. Aurora Awards Documentary Issue Platinum Best of Show, Canada International Film Festival Documentary Competition Award of Excellence).

Seans filmowy odbywa się na podstawie licencji wydanej przez producenta.