Naturofakty – wernisaż wystawy Elżbiety Gądek

8 maja 2018 (wtorek), godz. 18:00
Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Cykl Naturofakty powstaje od 2012 roku, początkowo jako chęć wiernego odwzorowania studiów natury, admirowanie jej oraz próba zbliżenia się i zrozumienia świata przyrody, którego częścią jesteśmy. W szerszym kontekście Naturofakty to dążenie do uzyskania jedności z naturą, środowisko naturalne rozumiane jako całość. Wiara, że cała materia ostatecznie składa się z energii.

ELŻBIETA GĄDEK

Ur. w 1984 r. Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwer­sytetu Opolskiego. Dyplom w pracowni intermediów obroniła w 2010 r. W swoich osobistych praktykach najczęściej zajmuje się rysunkiem, grafiką i ilustracją, poruszając zagadnienia dotyczące natury i przyrody, ale również tożsamości w kilku wymiarach: tożsamości bliźniaczej, mody -jako zjawiska budowania tożsamości, oraz tożsamości płci w wymiarze społeczno-kulturowym. Wraz z siostrą bliźniaczką pracuje nad długofalowym projektem dot. bliźniaczej tożsamości „Diversity in Uni­ty”, którego część (I – VI 2016) była realizowana w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2009 roku działa również w grupie artystycznej Kuratorki, której jest współzałożycielką.